Конфіскація російських вагонів
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про визначення Фонду державного майна України органом управління 1592 вагонами, що належали російським компаніям і були конфісковані в Україні. Надалі це майно буде передано в користування АТ «Укрзалізниця». Про це 09 березня 2026 року повідомила Прем’єр-міністр України Ю.А. Свириденко.
За її словами, рішення Уряду запускає механізм вилучення майна держави-агресора та його подальшого використання на користь України.
Оціночна вартість конфіскованих вагонів (переважна більшість – це залізничні напіввагони) становить близько 2,2 млрд. грн. Вони перебувають у робочому стані та можуть використовуватися до завершення терміну експлуатації для вантажних перевезень, у тому числі для потреб оборони.
Вагони належали підсанкційним резидентам російської федерації, зокрема АТ «ВЕБ-Лізинг», АТ «Державна транспортна лізингова компанія», АТ «Норд» та іншим російським компаніям (загалом 10 од.).
До початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року росіяни здійснювали на них перевезення вантажів територією України та країн Європейського Союзу. Після початку бойових дій вони залишилися на території України та були арештовані.
Правовим підґрунтям для націоналізації стало рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 липня 2025 р. «Про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», яке було введено в дію Указом Президента України від 2 липня 2025 р. № 451/2025.
Джерело фото: freepik.com
11.03.2026
Повернутися назад