Відбувся круглий стіл з питань санкційної політики і управління арештованими активами в сфері надрокористування

Відповідно до запрошення генеральний директор Асоціації прийняв участь у засіданні круглого столу на тему «Санкційна політика і управління арештованими активами у сфері надрокористування: виклики, висновки, майбутнє», яке відбулося 15 травня 2025 року в прес-центрі інформаційного агентства «Укрінформ» (також див. інформацію у розділі «Новини» від 12 травня 2025 р.).

У заході прийняли участь Голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) О.О.Дума, представники Міністерства економіки, Державної служби геології та надр, Державної податкової служби, галузевих асоціацій, видобувного бізнесу, громадського сектору, незалежних медіа.

Основними питаннями заходу були:

– стягнуті державою: що відбувається з видобувними активами до і після рішень Вищого антикорупційного суду (ВАКС);

– ризики санкційних пауз: стан і перспективи функціонування гірничих підприємств підсанкційних власників;

– «армовані» надра – доля надрових активів, переданих в управління до АРМА;

– процедурні суперечності (санкційний процес/АРМА): безвихідь не варіант, отже – де вихід?

Виступаючі звертали увагу на необхідність внесення змін до чинного санкційного законодавства, які б унеможливлювали повну зупинку підприємств-надрокористувачів, а також обов’язкової участі представника відповідного підприємства-надрокористувача у засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санаційної політики, утвореної згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2022 р. № 967.

Джерело фото: https://www.freepik.com/

Повернутися назад
розробка сайтів webkitchen